Awaryjny standard łączności dla polskich preppersów

Z inicjatywy Krzysztofa Lisa z domowy-survival.pl, jakiś czas temu zainicjowane zostały prace nad awaryjnym standardem łączności dla polskich preppersów.

Awaryjny standard łączności dla polskich preppersów
Fot. Andrew, flickr.com, CC BY 2.0

Za całą koncepcją stoją Krzysztf Lis, Sławek Nizner z Preppers Poland, Tom Slav z wildslav.com, Konrad z gotowynajutro.pl i Przemek z multitactical.pl.

Nie będę tutaj ściemniał, że mam jakikolwiek wkład w ten projekt. Kompletnie nie znam się na radiach 🙂 Jest to jeden z tych obszarów, które zaniedbałem, i nad którymi muszę popracować. Ale otrzymałem fantastyczną możliwość obserwowania prawdziwych ekspertów przy pracy, dzięki czemu i moja wiedza znacznie wzrosła.

Poniżej znajduje się link do pliku PDF, w którym opisany jest standard. Zgodnie z założeniem, zależy nam, aby dokument ten trafił do jak najszerszego grona odbiorców, aby był pobierany (zwłaszcza na telefony, gdzie będzie zawsze „pod ręką” np. podczas ewakuacji), udostępniany i szeroko dystrybuowany (udostępniony jest na licencji Creative Commons CC BY-SA 4.0)

Czym jest ten dokument?

Niniejszy dokument jest propozycją wspólnego standardu łączności awaryjnej dla środowiska polskich prepperów, opracowanego wspólnie przez przedstawicieli tego środowiska. Chcemy znaleźć metodę, za pomocą której prepperzy z całej Polski będą w stanie ze sobą rozmawiać, nie mając wcześniej kontaktu, minimalnym nakładem sił i środków (tj. bez konieczności uzyskiwania jakichkolwiek licencji, pozwoleń czy uprawnień).

Pobierz dokument


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco:

Słuchaj najnowszego odcinka:

This War of Mine okiem preppersa
This War of Mine okiem preppersa
Trenuj dyskomfort
4 filmy o woli przetrwania
Kryzys 2008
Powstanie warszawskie. Gość: Piotr Borowski (Historia wg. dzieci)