Gościnnie w Halo.Radio

Miałem przyjemność ostatnio zagościć w audycji Renaty Gluzy w Halo.Radio, gdzie rozmawialiśmy na temat preppingu. Przyjemność tym większą, że gościem audycji był także (a właściwie przede wszystkim) Krzysztof Lis z bloga https://domowy-survival.pl/, co nie jest bez znaczenia, gdyż śledzę ten blog i kanał na YT od bardzo dawna i – nie ukrywam – bardzo podoba mi się racjonalne, zdroworozsądkowe podejście Krzysztofa i Artura.

Halo.radio to radio internetowe, więc audycja jest możliwa do odsłuchania w formie podcastu pod tym adresem. Tematowi prepperingu poświęcona jest cała pierwsza godzina programu. Oczywiście na ten temat można mówić i mówić, ale czas był ograniczony.

W każdym razie bardzo dużym pozytywem jest to, że po temat sięgają inne media, niż te wyspecjalizowane. To oczywiście działo się zawsze (chociażby program Preppersi – Gotowi na wszystko w Focus TV), ale warto przy tej okazji podkreślić to, co najistotniejsze: im więcej ludzi zetknie się z tym zjawiskiem, im więcej ludzi poczyni choć drobny krok w kierunku tego, by być choć trochę gotowym, tym bardziej będziemy bezpieczni jako społeczeństwo.

Wielu ludzi psioczy na to, że Polacy są „rozbrojeni”, „bezbronni” i w ogóle kamień na kamieniu się nie ostanie. Możliwe. Ale gotowość nie sprowadza się wyłącznie do ilości jednostek broni na mieszkańca. Gotowość to dziesiątki aspektów, z których najistotniejszymi są świadomość i wiedza.

Dlatego każdy epizod, w którym temat preppingu pojawia się w mediach i – co ważne – pokazuje ludzką twarz, nie szaleńca, ale właśnie rozsądnego człowieka, działa na korzyść, a jego efektem może być to, że gdy zrobi się naprawdę źle, jedyny preppers w okolicy nie zostanie zabity i zjedzony przez swoich sąsiadów 🙂

Wiedza musi się szerzyć.

Photo by Eric Nopanen on Unsplash


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco:

Słuchaj najnowszego odcinka:

This War of Mine okiem preppersa
This War of Mine okiem preppersa
Trenuj dyskomfort
4 filmy o woli przetrwania
Kryzys 2008
Powstanie warszawskie. Gość: Piotr Borowski (Historia wg. dzieci)