#18 Preppers w wielkim mieście: Pozostanie w mieście

W 1906 roku Alfred Henry Lewis stwierdził, że istnieje tylko dziewięć posiłków do anarchii. Dziewięć posiłków. Czyli trzy dni. Tak niewiele wystarczy, by w ludziach upadła moralność, by przestało obowiązywać prawo i żeby władza leżała w rękach tego, kto okaże się silniejszy…

Zobacz także: Gościnnie w Halo.Radio

Zobacz także: Jak zostać preppersem?

Słuchaj także na:

Przydatne zasoby

Przechodząc do sedna

Mam kilka złych wieści.

Pierwsza z nich jest taka, że skoro jest 10 dzień kryzysu, to najprawdopodobniej sklepy są już splądrowane. Fakt, że przez te 10 dni siedzieliśmy bezpiecznie w domu i zajadaliśmy ogórki kiszone ze słoika sprawił, że przegapiliśmy wszystkie promocje. 

Zła wieść numer dwa: prawdopodobnie ludzie na zewnątrz są głodni i zdesperowani. Najpewniej nie respektują już prawa, własności prywatnej ani nawet nietykalności cielesnej. 

Zła wieść numer trzy: siedząc w zamknięciu, możemy nie do końca zdawać sobie sprawy z tego, jak sprawy na zewnątrz rzeczywiście się mają. Możemy w swej niewiedzy pielęgnować w sobie przeświadczenie, że wystarczy wyjść na zewnątrz z portfelem i poszukać kogoś, kto coś sprzedaje. Chociażby z tego powodu, że normalnemu człowiekowi nie będzie tak łatwo zaakceptować faktu, że zapanował chaos, upadł porządek społeczny, a na ulicy rządzi prawo silniejszego. 

Zła wieść numer cztery: w ogólnym rozrachunku, w trakcie różnego rodzaju kryzysów, tereny o gęściejszym zaludnieniu, jak właśnie miasta, będą najpewniej mniej bezpieczne. Przykładem może być chociażby konflikt zbrojny, gdzie miasto może być celem ataku np. ostrzału rakietowego, którego celem będzie wymuszenie na przeciwniku konkretnych działań. 

Więc trzeba to powiedzieć jasno: pozostanie w mieście nie jest najlepszym wyborem. Wydaje się, że więcej plusów ma wydostanie się z miasta, ale zdaję sobie sprawę z tego, że z różnych przyczyn może to być niemożliwe np. mamy w mieszkaniu osobę ranną, której nie można transportować. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *