#32 Rambo ze Szwarcwaldu i Saul Goodman

Od samego początku chciałem, aby ten podcast był trochę inny od tego, co do tej pory można znaleźć w internecie na temat preppingu. Jest dużo bardzo wartościowych i merytorycznych źródeł, które pokazują bardzo konkretne porady, a których nie ma sensu powielać. Mój pomysł był taki, żeby zmierzyć się z pewnymi miękkimi sprawami. Ale także, żeby meandrować gdzieś na obrzeżach i przyciągać ludzi niezainteresowanych bezpośrednio samym preppingiem. Oczywiście po to, aby ich nim zainteresować.

Słuchaj także na:

Przydatne zasoby

Nie chciałbym tutaj wpaść w rolę tych gości, co krytykowali pierwsze samochody, używając argumentów, że koń nie potrzebuje paliwa. Rozumiem znaczenie postępu technologicznego. Cenię go bardzo. Ale uważam, że postęp niesie ze sobą wiele ubocznych efektów, z których jednym jest oddawanie w ręce technologii wiele aspektów naszego życia. Np. 30 lat temu jak mojemu ojcu coś się zepsuło w maluchu, to schodził na parking i naprawiał. Dziś jak mi się zepsuje bulbulator w Oplu, to jadę do warsztatu i wydaję połowę swojej pensji. W takim kierunku zmierza świat – żebyśmy nie mogli pewnych rzeczy zrobić sami, ale żebyśmy mogli za to zapłacić. 

Przedstawiłem tę myśl, ale troszkę inaczej, jakiś czas temu na facebooku, wrzucając zdjęcie robotycznego odkurzacza. Napisałem, że roboodkurzacz odkurza za nas, my mamy mniej ruchu i robimy się grubi, kupujemy karnet na siłkę, ale to nic nie daje, bo nie da się kupić robota, który na siłce będzie za nas ćwiczył. To był taki skrót myślowy. 

Nie każdy się z tym zgodził. Wiadomo, że technologia przeważnie daje nam coś w zamian, chociażby zaoszczędzony czas, który możemy przeznaczyć na… no właśnie. Na co? Wszyscy zawsze mówią, że na spędzenie go z rodziną albo na poczytanie książki albo coś jeszcze równie ambitnego. A tak naprawdę większość z nas przeznaczy go na siedzenie w telefonie albo seriale na netfliksie. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco:

Słuchaj najnowszego odcinka:

Niedzielne Spotkania Sparingowe
Niedzielne Spotkania Sparingowe
Rambo ze Szwarcwaldu i Saul Goodman
This War of Mine okiem preppersa
Trenuj dyskomfort
4 filmy o woli przetrwania