Survivalowe kanały cz. 5

Kolejna część przeglądu ciekawych kanałów na YouTube, poświęconych preppingowi, survivalowi i bushcraftowi. Poprzednie części zestawienia dostępne są tutaj: 1, 2, 3, 4.

Zobacz także: Kim jest preppers?

Canadian Prepper

Jeden z bardziej wartościowych kanałów na YouTube, poświęconych w 100 proc. preppingowi. Jest to oczywiście opinia subiektywna, jednak z pewnością zaliczyłbym go do pierwszej dziesiątki. Wystarczy spojrzeć na playlisty i kompleksowe podejście do tematu. Są osobne playlisty poświęcone ćwiczeniom fizycznym, pożywieniu, samoobronie czy recenzjom sprzętu.

Zobacz także: Czy warto być preppersem?

Casual Preppers Podcast

Casual Preppers Podcast to właściwie podcast, niż kanał na YouTube, ale ma również swój kanał, stąd znalazł się akurat w tym zestawieniu. Gdyby był to klasyczny kanał youtubowy z video, powiedziałbym, że w tej kategorii jest co najmniej tak wartościowy, jak Canadian Preppers. Dodatkowym atutem – przynajmniej ja uważam to za atut – jest duży luz, z jakim prowadzony jest podcast. Nie ma wielkiej spiny.

Zobacz także: Najlepszy kamuflaż dla preppersa

Adolf Kudliński

Podobnie, jak w przypadku kanału Varga Vikernesa, istnieje tutaj spora nadbudówka światopoglądowa, z którą ja osobiście nie w każdym aspekcie się zgadzam. Pan Adolf posiada ogromną wiedzę ludową i niektóre rzeczy aż chciałoby się przetestować. Często także odnosi się do tradycji słowiańskich. Przynajmniej część filmów z tego kanału będzie interesująca dla preppersa. Zresztą pan Adolf Kudliński jest jednym z naczelnych, polskich preppersów, którego biorą do mediów, gdy jest mowa o preppersach 🙂

Zobacz także: 72 godziny bez prądu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco:

Słuchaj najnowszego odcinka:

This War of Mine okiem preppersa
This War of Mine okiem preppersa
Trenuj dyskomfort
4 filmy o woli przetrwania
Kryzys 2008
Powstanie warszawskie. Gość: Piotr Borowski (Historia wg. dzieci)