Survivalowe kanały na YT cz. 2

W ubiegłym tygodniu rozpocząłem przegląd zasobów wiedzy zgromadzonych na kanałach YouTube. Zadanie to jest karkołomne, ponieważ idzie to nie w dziesiątki, a w setki. Niemniej postanowiłem pomalutku je sobie spisywać.

Dziś ciąg dalszy. Przypominam – kolejność jest dość chaotyczna i często związana jest z tym, kiedy ja docieram do jakiegoś kanału, zgłębiam go i uznaję, że można znaleźć na nim coś wartościowego.

Tactical Rifleman

O jednym z filmów Tactical Rifleman wspominałem w trzecim odcinku podcastu. Kanał prowadzony jest przez emerytowanych operatorów Seals, USSF i innych, podobnych służb. Głównie rozchodzi się o to, że oni mają firmę szkoleniową, w ramach której uczą amerykańskich preppersów i innych zapaleńców niuansów bojowego strzelania, ale także i wszystkiego wokół – w tym także preppingu i survivalu.

Kanał jest w pewnym sensie reklamą usług, zatem prowadzący „nie wyskakują” z całej wiedzy, jednak znajdziemy tam całkiem sporo przydatnych informacji.

Will Bowmaker

Nie jest to kanał stricte poświęcony preppingowi czy survivalowi. Na Will Bowmaker możemy posłuchać o łukach, strzelaniu z łuku, tworzeniu łuków i strzał. Wszystko podane w sposób bardzo kompetentny, przy akompaniamencie pięknej, dawnej muzyki, bardzo spokojnym głosem. Ten kanał po prostu koi nerwy. A przy okazji możemy się dowiedzieć bardzo dużo na temat łucznictwa.

Chyba nie muszę tłumaczyć, że to się może przydać?

Bushcraftowy

Kanał poświęcony w 100 procentach bushcraftowi, ze szczególnym naciskiem na biwakowanie. Temat opracowywany pod kątem szeregu aspektów. Mamy różne rodzaje ognisk i schronień, również improwizowanych. Z pewnością jest to kanał, który może pomóc w tworzeniu planu ucieczkowego, uwzględniającego bytowanie w lesie.

Zobacz także: Kim jest preppers?

Zobacz także: Czy warto być preppersem?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco:

Słuchaj najnowszego odcinka:

This War of Mine okiem preppersa
This War of Mine okiem preppersa
Trenuj dyskomfort
4 filmy o woli przetrwania
Kryzys 2008
Powstanie warszawskie. Gość: Piotr Borowski (Historia wg. dzieci)