Survivalowe kanały na YT cz. 3

Kolejna część mojej selekcji ciekawych kanałów na YT, poświęconych survivalowi, bushcraftowi i preppingowi. Poprzednie części dostępne są tutaj i tutaj.

SensiblePrepper

SensiblePrepper to jeden z lepszych kanałów poświęconych stricte preppingowi, aczkolwiek ma on bardzo skondensowaną formę. Nie ma lania wody. Wszystko bardzo konkretnie. To duży plus, ale też temat jest dawkowany bardzo oszczędnie. Na innych kanałach autora, możemy też pooglądać dużo strzelania.

Ekwipunek Dźwigany Codziennie

Ekwipunek Dźwigany Codziennie to przede wszystkim bushcraftowe wypady i testy sprzętu. Łączy wiedzę z rozrywką oraz bardzo pozytywnym klimatem. Z pewnością warto obserwować.

Łukasz Łuczaj

Łukasz Łuczaj jest botanikiem (doktorem habilitowanym nauk biologicznych) i jednocześnie miłośnikiem dzikiej kuchni. Na swoim rancho na Podkarpaciu posiada łąki i lasy. Kręci tam filmy i prowadzi szkolenia. To chyba wystarczy, żeby przekonać każdego survivalistę do zainteresowania się tematem.

ThuleanPerspective

Varg Vikernes to niewątpliwie postać kontrowersyjna, która w naszym kraju ma tyleż zwolenników, co przeciwników. W skrócie: norweski muzyk blackmetalowy, który spalił kościół i zamordował swojego kolegę (jego zdaniem w samoobronie). Po odsiedzeniu wyroku przeprowadził się do Francji, gdzie założył farmę, zamieszkał z żoną i liczną gromadką dzieci. Nie mniejsze kontrowersje budzą jego poglądy. Deklaruje się jako poganin, krytykuje chrześcijan, a także (przede wszystkim) wszelaką ludność napływową. Vikernes utrzymuje się z praw do swojej muzyki (Burzum) i wydawanego przez siebie systemu RPG. Nie osiągając znacznego dochodu funkcjonuje trochę poza systemem podatkowym. Wszystko inne zapewnia farma. Prowadzi domową edukację swoich dzieci.

Zobacz także: Kim jest preppers?

Zobacz także: Czy warto być preppersem?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco:

Słuchaj najnowszego odcinka:

This War of Mine okiem preppersa
This War of Mine okiem preppersa
Trenuj dyskomfort
4 filmy o woli przetrwania
Kryzys 2008
Powstanie warszawskie. Gość: Piotr Borowski (Historia wg. dzieci)